Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy może to sugerować zagnieżdżenie się zarodka w macicy?

Witam, staram się z partnerem o dziecko. 17.02 był pierwszym dniem miesiączki. Dnia 19.02 współżyłam z moim partnerem bez zabezpieczenia. Dziś to jest 23.02 w godzinach wczesno porannych dostałam jasno brązowo - czerwonego plamienia. Czy może to sugerować zagnieżdżenie się zarodka w macicy? Czy może być to sygnał zapłodnienia? Jeżeli nie, to czym mogło zostać spowodowane takie plamienie zaraz po zakończeniu miesiączki? Miesiączka skończyła się 21.02.
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Planowanie ciąży a palenie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli współżyła Pani z partnerem drugiego dnia cyklu, to zapłodnienie w tym czasie nie jest prawdopodobne.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-dni-plodnych.

Stąd też plamienie, które się pojawiło po miesiączce nie było plamieniem implantacyjnym (zazwyczaj pojawia się ono między 6. a 12. dobą od zapłodnienia), a mogło świadczyć np. o zaburzeniach hormonalnych zwanych niedomogą lutealną.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/faza-lutealna.

Proszę obserwować swój organizm, a jeżeli plamienie pojawi się w kolejnym cyklu po miesiączce, warto zgłosić się do ginekologa w celu wykluczenia takich przyczyn pojawiania się krwi jak polipy czy nadżerka szyjki macicy oraz ewentualnego skierowania na badania hormonalne.

Zachęcam do lektury materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-okresie-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy