Jakie mogą być objawy po wcześniejszym współżyciu?

Dzień dobry prosiłabym o odpowiedź Około 2 tygodnie temu miałam operację usuwania ciąży pozamaciczej i lewego jajowodu gdy wyszłam ze szpitala dostałam zalecenie o współżycie po 6 tygodniach czy jeśli wspolzylam po 2 tygodniach mogą wystąpić jakieś objawy ?
KOBIETA, 21 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Czas rekonwalescencji zalecany przez lekarzy trwa 6 tygodni,po tym czasie należy wybrać się na wizytę kontrolną aby dostać "zielone światło" i móc współżyć.

Zbyt wczesny stosunek płciowy może doprowadzić do naruszenia gojących się tkanek,a tym samym doprowadzić do patologii w obrębie operowanego narządu.

Proszę wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa.

Proszę również stosować odpowiednią metoda antykoncepcji,która uchroni Panią przed ciążą na okres minim trzech miesięcy (trzy cykle owulacyjne) po operacji.

Proszę również przed chęcią podjęcia próby starań o kolejną ciążę wykonać kontrolne USG.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska