Co robić z tą zmianą w okolicy pachwiny?

Dobry wieczór, dwa dni temu, w okolicy pachwiny wyczułam po prawej stronie mała gulkę. Nie jest ona zaczerwieniona czy zarumieniona. Na wielkość przypomina orzeszka laskowego, a nawet coś nieco mniejszego. Podczas chodzenia nic mnie nie boli, przy nacisku również zero bólu. Czy może to być spowodowane jakims urazem podczas depilacji i zapaleniem mieszka włosowego czy np. zmienionymi tabletkami antykoncepcyjnymi ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w okolicach pachwin są rozmieszczone węzły chłonne. Wyczuty przez Panią guzek może być właśnie powiększonym węzłem chłonnym, który często zwiastuje stan zapalny w organizmie. Stan zapalny zazwyczaj jest spowodowany jakąś infekcją wirusową lub bakteryjną.

W pierwszej kolejności powinna Pani skonsultować taką zmianę u lekarza rodzinnego. Jeżeli okaże się, że to nie węzły chłonne, to warto udać się do dermatologa, który zbada gulkę. Możliwe też, że jest to zmiana wywołana zapaleniem mieszka włosowego.

Więcej informacji dotyczących omawianego tematu znajdzie Pani w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powierzchowna-zmiana-czy-to-guzek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-mieszkow-wlosowych-w-okolicy-pachwiny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.