Co robić z guzkiem na wardze sromowej?

Dzień Dobry, od dłuższego czasu mam guzka na wardze sromowej, nie boli. Ma ciemniejsza barwę, kiedyś byłam z tym u lekarza ginekologa, powiedział ze to zapalenie mieszka włosowego, wycisnął zawartość i kazał przecierać spirytusem salicylowym. Jednak ciagle to się powtarza, sam pęka jak już jest nabrzmiały i wtedy swędzi tylko. Co to może być i do kogo się udać? Pozdrawiaml

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić przyczynę takiego stanu. Zapalenie mieszków włosowych częściej pojawia się u osób, które są podatne na podrażnienia po depilacji i nie zachowują odpowiedniej higieny (warto stosować mydło o działaniu dezynfekcyjnym).

Najlepiej, żeby udała się Pani na wizytę kontrolną do ginekologa. Będzie on w stanie przeprowadzić odpowiednie badania, co pozwoli wykluczyć infekcje intymne i stany chorobowe, a także zaplanuje dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w naszych materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszka-wlosowego

https://portal.abczdrowie.pl/gronkowiec-rodzaje-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.