Co może oznaczać guzek w okolicy pachwiny?

Jakich czas temu pojawił się u mnie mały guzek w okolicy pachwiny. Raz bardzo napuchł ale po posmarowaniu maścią ichtiolową zmniejszył się lecz dalej jest wyczuwalny. Zmiana pod skórą sama w sobie nie boli, nie ma innego koloru niż skóra. Czego może być to oznaką?

Lek. Wojciech Zygmunt

Najpewniej był to powiększony węzeł chłonny, który mógł być związany z infekcją narządów rodnych. Polecam udać się na wizytę u ginekologa, w celu dokładniejszej oceny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.