Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Paznokcie: Pytania do specjalistów

Co może znaczyć takie zgrubienie przy paznokciu?

Witam pojawiło mi się coś koło paznokcia , jest to zgrubienie które sie odnawia i leci z niego krew ...
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć taki siny paznokieć?

Witam, mam taki problem kiedy jest zimno wychodząc nawet na chwilę na podwórko wracając mam sinego paznokcia palca serdecznego zawsze tego jednego co to może oznaczać? Czasem nawet w domu gdy dłużej siedzę albo jest chłodniej to paznokieć robi się fioletowy czy to coś złego z krazeniem? Czy taka uroda.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Jak odzyskać dawny wygląd paznokcia?

Przycięłam sobie kciuk w paznokciu kilka tygodni temu, miałam uszkodzoną tylny wał paznokcia. Po zejściu opuchlizny zaczęła mi schodzić skóra z okolic paznokcia, następnie paznokieć mi się pofalował i zaczął schnąć. Obecnie nie mam już schodzącej skóry na około, został... Przycięłam sobie kciuk w paznokciu kilka tygodni temu, miałam uszkodzoną tylny wał paznokcia. Po zejściu opuchlizny zaczęła mi schodzić skóra z okolic paznokcia, następnie paznokieć mi się pofalował i zaczął schnąć. Obecnie nie mam już schodzącej skóry na około, został pofalowany paznokieć, który tak rośnie. Czy odzyskam kiedyś z czasem paznokieć płaski, czy powinnam udać się z tym do jakiegoś lekarza, jeśli tak to jakiego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Zielona plamka na paznokciu u niemowlęcia

Witam serdecznie. Po urodzeniu zauważyłam u mojej córki na paznokciu zmianę jakby kolor zielony, była to malutka plamka przy skórce. Po pewnym czasie plamka zniknęła ale paluszek zaczął robić się czerwony A paznokieć od nasady zaczął schodzić i wokoło opuchnięte.... Witam serdecznie. Po urodzeniu zauważyłam u mojej córki na paznokciu zmianę jakby kolor zielony, była to malutka plamka przy skórce. Po pewnym czasie plamka zniknęła ale paluszek zaczął robić się czerwony A paznokieć od nasady zaczął schodzić i wokoło opuchnięte. Martwi mnie co to może być, a do wizyty dermatologa kilka dni..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Co stosować na rozdwajanie paznokci u stóp?

Witam. Odkąd pamiętam rozdwajają mi się paznokcie u stóp, w zasadzie tylko te na paluchach. Dodatkowo mają taką bardzo delikatnie żółtą poświatę. Nie swędzą, nie bolą ale nie wygląda to estetycznie. Próbowałem utwardzaczy i lakierów ale nic nie dały, problem pozostał. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Pujanek
Mgr Anna Pujanek

Czy udać się do chirurga z tym stłuczeniem?

Córka 6letnia dwa tygodnie temu stłukł palec paznokieć zrobil się cały czarny od paru dni od dolu paznokcia zbiera się świeża krew boli ja to przy dotyku. Nie wiem co mam zrobić udać się do chirurga czy czekać i samo się wchłonie?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Czy uda mi się zachować moją wagę?

Witam mam 25 lat i jestem kobietą , od dziecka byłam szczupłą osobą , od 3 lat moja waga była ogromna przy 173 cm wazylam 116 kg brałam psychotropy do tego jadłam bo byłam głodna non stop , od 25... Witam mam 25 lat i jestem kobietą , od dziecka byłam szczupłą osobą , od 3 lat moja waga była ogromna przy 173 cm wazylam 116 kg brałam psychotropy do tego jadłam bo byłam głodna non stop , od 25 września 2019 r schudłam na 60 kg ( niezdrowy sposób 300-400 kcl na dobę plus głodówki ) w końcu popsułam zdrowie , włosy , paznokcie , bóle brzucha i okres już zanika od tego miesiąca były tylko plamienia ... Postanowiłam jeść więc jem od 4 dni 1400 kcl w tym nutridrinki protein plus pije floradix z żelazem , czy teraz będę z powrotem gruba ? Bo słyszałam że po głodówkach i takich rystrykcjach efekt jojo ! Tyle że ja już nie będę jeść ogromnych ilości jedzenia kiedyś jadłam 1-2 paczki chipsów , batoniki z dwa , obiad z 5 kotletami mielonymi ziemniakami i buraczkami , 8 kanapek z nutellą albo serem żółtym itd itd ogółem chyba 6000-8000 tys na dzień. Czy teraz pomimo jedzenia tzw ppm będę tyc ?! Czy uda mi się zachować wagę
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Co robić przy tym urazie?

Hejka, wczoraj najechał mi na stopę wózek widłowy, mam załamany paliczek dystalnego palucha i pęknięty paznokieć. Mam opatrunek tylko z gazików jałowych. Krew nie chce przestać lecieć. Co mam robić chodzić z kulami, czy usztywnić butem i w nim chodzić ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Grzegorz Jarosławski
Lek. Grzegorz Jarosławski
Dotyczy: Ortopedia Paznokcie

Do jakiego lekarza mam się udać z tym oberwanym paznokciem?

Witam ostatnio oserwał mi się paznokieć dużego palca U nogi bardzo boli nawet jak chodzę czuję straszny ucisk czy mam udać się do lekarza jak tak to do jakiego.?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Co mam zrobić z takim urazem paznokcia?

3 tygodnie temu przetrzasnelam paznokiec w srodkowym palcu drzwiami samochodowymi. Nie szłam z nim do lekarza. Przestrzen pod paznokciem jest cala czarma i teraz paznokciec zaczal zmieniac ksztalt i sie zwazacc. Sprawia to ból. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Gdzie szukać pomocy w stanach zdenerwowania?

Obgryzanie paznokci od kilkunastu lat. Dodatkowo denerwuje się przed każdą nową sytuacją. Duzy skok tętna: wizyty u lekarza i inne nowe zdarzenia. Często sie denerwuje. Gdzie szukać pomocy
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Anna Szyda
Mgr Anna Szyda
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Co się stało z moim paznokciem?

Wczoraj pojawiło mi się takie coś na palcu u stopy po zdjęciu butów, nosiłem je przez 5h i nie odczuwałem żadnego ucisku. Wczoraj wyglądało trochę gorzej, opuchnięty palec był bardziej i ból był pulsujący dość intensywnie. Dzisiaj jest to obrzęk, ból nadal. Czy to samo zejdzie? Jakieś maści używać? https://drive.google.com/drive/folders/1-Jd0lnSlHFRXe9E3C-iQnbe-mgFyxeyh
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Co znaczą te zmiany pod paznokciami?

Na każdym palcu obydwóch dłoni mam po parę czarnych ,,drzazg" pod paznokciami. Zaczęło mi się to zaraz po tym jak mi trochę urosły i zaczęły się wydłużać (Długi czas obgryzalem paznokcie). Lekko mi przeszkadzają ,staram się pozbyć tego paskudnego nawyku,ale... Na każdym palcu obydwóch dłoni mam po parę czarnych ,,drzazg" pod paznokciami. Zaczęło mi się to zaraz po tym jak mi trochę urosły i zaczęły się wydłużać (Długi czas obgryzalem paznokcie). Lekko mi przeszkadzają ,staram się pozbyć tego paskudnego nawyku,ale zmartwiły mnie te przesuwające się jakby wybroczyny ciemnego koloru , bo wyczytałem że to może być zapalenie wsierdzia. Ogólnie czuje się super i nie narzekam na nic, ćwiczę ,biegam i staram się w miarę dobrze odżywiac. Proszę o pomoc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

O czym świadczy taki wygląd paznokcia?

Dzień dobry,po usunięciu lakieru zobaczyłam że mój palec a właściwie jego połowa jest zabarwiona na szaro żółty odcień ,odstaje mi bok paznokcia a pod nim jest jakby zaschnięta krew ,boję się że to czerniak
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć taka zmiana na płytce paznokciowej?

Dzień dobry od ponad roku, mam cały czas utrzymujący się brązowo-szary prążek pionowy na płytce paznokciowej lewego kciuka . Trochę się niepokoje tym stanem. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może znaczyć ciemny kolor paznokcia u stopy?

Na paznokciu dużego palca od nogi połowa jest koloru czarnego nie uderzyłam się ani nic nie stalo mi się a niechce kolor zniknąć
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy przy stosowaniu leku Heviran można robić paznokcie hybrydowe?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć czy przy stosowaniu leku heviran można robić paznokcie hybrydowe przy pomocy lampy UV?

Ile ten paznokieć może się regenerować?

Witam. Wczoraj podczas obierania ziemniaków przypadkowo obieraczką przejechałam po paznokciu. Nie jest oderwany ani w pół przeciety, ale możnaby tą część "oderwać" i miałabym połowę paznokcia. Ale wolę tego nie robić i zostawić go w spokoju. Ile taki paznokieć po spotkaniu z obieraczka potrzebuje czasu by się zrosnac? Pozdrawiam M.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Jak poradzić sobie z natarczywym obgryzaniem paznokci?

Dzień dobry. Mam 21 lat i borykam się z pewnym specyficznym dla mnie problemem, któremu chcę zaradzić, ale nie wiem od czego zacząć. Chodzi o to, że natarczywie obgryzam skórki wokół paznokci. Nie byłoby w tym dla mnie niczego... Dzień dobry. Mam 21 lat i borykam się z pewnym specyficznym dla mnie problemem, któremu chcę zaradzić, ale nie wiem od czego zacząć. Chodzi o to, że natarczywie obgryzam skórki wokół paznokci. Nie byłoby w tym dla mnie niczego niepokojącego, gdyby nie to, że dla mnie jest to skrajne obgryzanie skórek do krwi, mięsa (co jest widoczne). Przez to moje opuszki nie wyglądają najlepiej, opuszki są zaczerwienione. Wygląda to tak, jakbym się okaleczała. Problem w tym, że nie robię tego ze świadomą intencją w stylu "o, teraz sobie obgryzę skórkę", tylko wystarczy lekki zadzior, by już mnie to pobudziło do obgryzania. Kiedy wewnętrznie jestem zdenerwowana, wtedy obgryzanie również się nasila. Ten problem pojawił się, kiedy miałam 14-15 lat i od tamtego czasu jest coraz gorzej. Coraz gorzej, ponieważ też od niedawna zaczęłam obgryzać wargi. Czasami obgryzanie "zanika" na miesiąc, ale zawsze wraca i to przeważnie z większym nasileniem. Wiem, że to bezsensowne działanie, ale nadal to robię, tak jakby mój mózg miał to już zakodowane. Odkryte mięso, krwawiąca rana szczypie i nawet często bywa tak, że pod wpływem jakiegoś bodźca obgryzam nawet tę ranę, mimo, że boli. Widzę w tym problem, ale nie potrafię przestać tego robić. Czasami mam wrażenie, że jest to mechaniczne. Po prostu to robię. Nie wiem czy wobec tego lepiej zgłosić się do psychiatry, czy psychologa. Prosiłabym o jakąś wskazówkę, czy leczenie czegoś takiego obejmuje jakąś terapię? Problem też leży w tym, że z jednej strony chcę rozwiązać problem, a z drugiej, że wydaje mi się on banalny oraz zmagam się z niechęcią do rozwiązania problemu za pomocą specjalisty też z powodu złych doświadczeń w przeszłości, które możliwe, że musiałabym wyciągnąć na światło dzienne. Czuję się rozdarta.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Dorota Nowacka
Mgr Dorota Nowacka

Czy mój paznokieć odrośnie bez problemu?

W poniedziałek oderwalam sobie całą płytkę paznokcia łącznie z macierza i lozyskiem chyba od ręki . Miałam zrobiona hybryde.. Byłam u chirurga ale nie usunął paznokcia bo trzyma się tylko przy skorkach. Odrosnie bez żadnych problemów??
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty
Ważne tematy