Czy takie zgrubienie podskórne powinno mnie martwić?

Dzień dobry, Ostatnio wyczułam nad pachwiną (po prawej stronie, tuż pod kolcem biodrowym) lekkie wybrzuszenie, którego nie wyczuwam w lewej pachwinie. Jest ono głęboko pod skórą i jest raczej twarde. Nie boli, nawet przy ucisku. Jest wyczuwalne jedynie w pozycji leżącej, wizualnie żadnego zgrubienia nie widać (jest jedynie wyczuwalne). Czy jest to powód do niepokoju? Pozdrawiam.
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wybrzuszenie, które Pani opisała, może mieć kilka przyczyn i warto je dokładnie zbadać, aby wykluczyć ewentualne poważniejsze problemy zdrowotne.

Możliwe, że jest to przepuklina pachwinowa, która często występuje po prawej stronie, bywa twarda oraz często nie powoduje bólu. Alternatywne przyczyny mogą obejmować torbiele, powiększone węzły chłonne lub inne rzadziej spotykane zmiany.

Najlepiej jest umówić się na wizytę u lekarza rodzinnego, który dokona oględzin i oceni, czy konieczne są dalsze badania. Warto to zrobić niezależnie od tego, że wybrzuszenie nie boli i jest niewidoczne wizualnie, ponieważ wczesna diagnoza i leczenie mogą zapobiec ewentualnym komplikacjom w przyszłości.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.