Czy można powtórzyć zabieg botoksu?

Witam. Tydzień temu miałam podawany pierwszy raz botoks w kurze łapki oraz w celu uniesienia zewnetrzych łuków brwiowych. Niestety efekt jest praktycznie znikomy. Kurde łapki jak były tak są brwi pozostały w tym samym miejscu. Mam bardzo zapadnietą dolinę łez, czy to może być powodem braku efektów botoksu? Czy botoks mógł w ogóle nie zadziałać? Czy można powtórzyć zabieg w celu poprawy ? Pani doktor stwierdziła, że celowo podała więcej abym była zadowolona. Niestety bez rezultatu.

Kolejny zabieg z użyciem toksyny botulniowej można powtórzyć za 3 miesiące. Dolina łez nie jest powodem słabe efektu podania Botoxu. Być może ma Pani już zmarszczki utrwalone, które należy skorygować np. laserem co2. Oczywiście pierwszym krokiem jest i tak podanie toksyny botulinowej, ponieważ jest to metoda referencyjna . w korekcji zmarszczek mimicznych okolicy oczu. Nie mogę nic więcej powiedzieć bez zbadania Pani.

Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej pojawiają się po 2-3 dniach od jej podania ale ostateczny efekt oceniamy po 2 tygodniach od zabiegu. Wtedy jest czas na wizytę kontrolną i możliwość uzupełnienia dawki leku w celu zahamowania skurczu określonych partii mięśni mimicznych.
Każdy z nas reaguje inaczej. Moja rada wizyta w gabinecie u lekarza który zabieg wykonał i właściwa korekta zabiegu ( 2tygodnie po zabiegu !!!!),
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel