Czy wstrzyknięcie botoksu i kwas mogą mieć jakiś wpływ na przebieg operacji?

Dwa dni temu mialam wstrzykniety botoks (kurze lapki) za Trzy tygodnie mam planowanym zabiegiem/ operacje usunięcia guza endometriozy. Tydzien przed zabiegiem umowiona jestem na kwas hialurynowy...Czy wstrzyknięcie botoksu i kwasu mogą mieć jakikolwiek wpływ na przebieg operacji?

Dzień dobry,

ogólnie przyjęte zasady kwalifikacji do zabiegów estetycznych mówią, że należy uwzględnić przerwę minimum 4-6 tygodniu od operacji. W związku z tym nie polecam wykonywania zabiegów medycyny estetycznej minimum 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po operacji.

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj