Co oznacza aorta miażdżycowa?

Zrobiłam prześwietlenie płuc napisano mi na wyniku aorta miażdżycowa co to jest czy grożne jak się leczyć

Opis "aorta miażdżycowa" oznacza obecność w badaniu RTG zwapnień w ścianach aorty. Jest to pośredni dowód na zmiany miażdżycowe. Trzeba poszerzyć diagnostykę w kierunku zmian miażdżycowych w innych naczyniach, wykonać lipidogram, zastanowić się nad innymi czynnikami ryzyka choroby wieńcowej. Trzeba zgłosić się do lekarza internisty, kardiologa