Antykoncepcja hormonalna i stosowanie antybiotyku

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Logest.Ze względu na anginę biorę teraz również antybiotyk Doxycyclinum.Antybiotyk będę brać jeszcze 4 dni,a Logest przez 6 dni,potem 7-dniowa przerwa.Wiem,że antybiotyk osłabia działanie antykoncepcji,i po kuracji antybitykiem trzeba równiez zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni.Czy jeśli te 7 dni dodatkowego zabezpieczenia przypada akurat w przerwie to czy od następnego opakowania będę już całkowicie zabezpieczona czy lepiej nie robić przerwy?

Marek Pabian

Witam serdecznie,proszę być spokojną.Od następnego cyklu jest Pani zupełnie bezpieczna.