Badania ALAT po przebytej żółtaczce typu B

Około 10 lat temu stwierdzono u mnie przebytą żółtaczke typu B, były przeciwciała ale brak wirusa. Ostatnio wyszedł mi ALT 47. Dodam że około pół roku temu miałem USG jamy brzusznej i wszystko było w porządku. Czy możliwe jest żeby rozwinęła sie w tym czasie marskość wątroby lub rak ? Nie miałem żadnych bólów w tych okolicach. Czy wirus może ponownie się uaktywnić jeśli wcześniej go nie było ? W najbliższych dniach idę do poradni jednak chciałbym dowiedzieć się więcej.

Renata GrzechociĹska

Witam
Nie podał Pan norm obowiązujących w laboratorium. Dla wartości referencyjnych wynik jest nieznacznie podwyższony, co może być spowodowane infekcją, przyjmowanymi lekami, alkoholem lub innymi przyczynami. Proponuję za jakiś czas powtórzyć badanie.
Pozdrawiam