Bóle w stawach, pękanie skóry i prążki na paznokciach

Męzczyzna, 34 lata. Objawy: słabość w ostatnich dniach, bóle w stawach, pekanie skóry na stopach i palcach, prążki na paznokciach. Dermatolog zalecił badanie krwi. Zrobiłem badania krwi pod kątem żelaza. Wyniki: Ferrytyna 164 ng/ml. Czy to jest niski poziom? Czy jakies inne wskaźniki powinienem sprawdzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do wyniku ferrytyny konieczne jest poznanie norm oraz innych wyników badań aby się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.