Co oznacza ta gulka w obrębie pachy?

Witam, od kilku miesięcy dokucza mi ból w samym środku pachy. Ból jest tylko podczas dotyku, wyczuwam tam małą gulę. Byłam z tym problemem u onkologa we wrześniu, zrobiono mi USG, które nic nie wykazało, węzły chłonne nie są powiększone. Palpacyjnie obie panie doktor także nic nie wyczuły, co mnie dziwi, ponieważ ja czuję coś dziwnego. Widać że prawa pacha jest bardziej wypukła niż lewa, ale nikt nie potrafi mi pomóc, stąd moje pytanie co zrobić w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić czym może być ta zmiana pod pachą. Najczęściej takie zgrubienia to po prostu powiększone węzły chłonne, które mogą świadczyć o wielu dolegliwościach.

Jeżeli węzły chłonne nie są powiększone, a onkolog nie stwierdził żadnych stanów nowotworowych, to może warto się udać do dermatologa. Może on będzie w stanie stwierdzić, czym jest występująca pod pachą zmiana. Często zdarza się, że taka dolegliwość pojawia się jako reakcja alergiczna na dezodorant.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bole-pod-pacha

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-bolu-pod-pacha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.