Co oznacza wynik MR u 41-latki?

Witam. chciałabym zasięgnąć porady. wynik mri: stan po stabilizacji przedniej c4c5. na poziomie operowanym niewielka reprzepukline lub zrosty oponowe uciskajace worek oponowy i przylegające do przedniej powierzchni rdzenia. przestrzeń c4c5 obniżona. na poziomie c5c6 szeroka posrodkowa obustronna pjm głębokości 4mm uciskajaca rdzeń kregowy, korzenie brzuszne obu nerwów rdzeniowych i zwezajaca istotnie oba otwory miedzykregowe. na poziomie c6c7 posrodkowa obustronna pjm głębokości.2 mm modelujaca worek oponowy . osteofity przedniej krawędzi trzonow c5c6. proszę o poradę czy to coś poważnego ? od kilku tygodni zmagam się z ostrym bólem tylu glowy, dretwienie prawej reki do łokcia, rano sztywność karku, ostatnio drżenie prawej ręki przy wyciaganiu przed siebie. wizytę u neurochirurgia mam za miesiąc a jestem już po jednej operacji. czy grozi mi kolejna?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Neurochirurg musi Panią dokładnie zbadać i porównać ten wynik z wcześniejszymi aby zdecydować o konieczności [bądź nie] wykonania operacji.