Co oznacza zmiana w obrębie żuchwy?

Dzien dobry, Dwa dni temu w skorze na wysokosci zuchwy dolnej jakby pomiedzy 5 6 zebem wyczulam twarda kulke ruchoma wielkosci grochu. Nie boli oraz nie jest widoczna z zewnatrz I z wewnatrz. Boli tylko przy mocnym dotyku. W miedzyczasie moja 8 ma problem z wyjsciem. Od czego pobolewaja czasami 7 I 6. Badania Krwi bdb. Pomozcie prosze co to I jak sie tego pozbyc. Dziekuje

Witam,
Jeżeli nie jest Pani w ciąży to radzę jaknajszybciej wykonać zdjęcie pantomografuczne i skonsultować je z lekarzem stomatologiem. Podejrzewam, ze opisany przez Panią przerost jest objawem stanu zapalnego. Przyczyną może być nieprawidłowo położona ósemka, której nie jest Pani w stanie prawidłowo oczyszczać. Możliwie, ze konieczne będzie wykonanie tomografii komputerowej w celu przestrzennego określenia położenia korzeni zęba.
Pozdrawiam,
Joanna Mastalerz-Kulik