Co oznaczają nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych po usunięciu woreczka żółciowego?

witam serdecznie mojemu synowi w ubieglym roku robiono laparaskopowo wyciecie woreczka i kamien 2 cmm,progilaktycznie robilismy badania krwi po roku okazalo sie ze ma zle proby watrobowe,robilismy przeswietlenie i usg wszystko wyszlo ok.Boli go z prawej strony jak mam mu pomoc ,co moge jeszcze zrobic?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny klinicznej. Warto wykonać badania: AST, ALT, GGTP, bilirubina całkowita i bezpośrednia. Ww. objawy mogą wynikać z kamicy dróg żółciowych lub innych patologii, ale konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie dolegliwości i badanie przedmiotowe.