Cym jest wysypka i co ją powoduje?

Prosze o szybka pomoc. Jestem kobieta 23 l.Na twarzy pojawila mi sie dziwna wysypka, nagle w przeciagu 2 godzin. Na zuchwie po obu stronach duze bruzdy swedzace i bolace, nad ustami z obu stron male krostki w grupach, kilka krostek pod okiem i na czole. Nie sa ropne, lecz zaognione twarde i wypelnione osoczem. Nie zmienialam kosmetykow ani diety b uzywam hypoalergicznych zeli i plynow od dlugiego czasu. Kiedys mialam problem z niewielkim tradzikiem na policzkach ale od roku moja cera byla juz bardzo dobra. Od jakiegos czasu mam rozregulowany cykl mimo brania tabletek od roku. Prosze o podpowiedz co moze byc powodem i co moge z tym zrobic by sie nie pogorszylo. Dzis wylatuje za granice i nie dam rady isc do lekarza. Dziekuje za wszelka pomoc.

Proszę udać się do lekarza poz lub dermatologa. Bez obejrzenia stanu skóry, zbadania skóry i przeprowadzenia wywiadu z pacjentem postawienie prawidłowej diagnozy jest nie możliwe.