Czy antybiotyk, który psika się do gardła może wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam infekcję gardła i przyjmuję antybiotyk, który psika się do gardła (o nazwie B***). Zdaniem farmaceuty jest to antybiotyk działający miejscowo, nie przenika do krwi i nie ma wpływu na tabletki antykoncepcyjne. Na ulotce tego leku nie jest nic napisane na temat skuteczności antykoncepcji w trakcie jego stosowania. Jest tylko napisane, żę jest to lek, ktory mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Chciałam się upewnić, czy faktycznie taki lek nie wpływa na tabletki antykoncepcyjne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Lek stosowany przez Panią nie jest typowym antybiotykiem. Nie opisano jakichkolwiek interakcji lekowych, które wystąpiłyby w trakcie jego stosowania. Dotyczy to również interakcji z tabletkami antykoncepcyjnymi.