Czy ciągłe zmęczenie katar ma związek z pasożytami?

Dzień dobry, przez kilka lat zmagam się z ciągłym zmęczeniem, katarem, alergii brak . W zatokach stanu zapalnego nie ma (kortykosteroidy nie pomagają) , laryngolog doszukuje się jedynie nieżytu naczyniowego. Ale żaden z lekarzy nie jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego mam takie wyniki badań: Crp, ob, pct w normie jednakże. Neutrocyty -20% . Limfocyty 15%. Eozynofile 3% . Podałem tu wyniki z ostatniego badania, jednak na przestrzeni tygodnia , dwóch mogą się zmieniać nieznacznie. Żadna z tych krwinek na przestrzeni kilku lat(6) nie unormowała się. Czy mogą to być pasożyty? Z góry Dziękuję, za kompetentne podejście do problemu.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wyniki eozynofilii nie świadczy raczej o zakażeniu pasożytniczym. Co do wyników to trudno powiedzieć. Należałoby ocenić pełną morfologię krwi z rozmazem ręcznym oraz porównać ją w czasie. Niestety na podstawie Pana opisu nie mogę doradzić nic innego niż udanie się do lekarza pierwszego kontaktu lub ewentualnie na konsultację do hematologa.