Czy łączenie APAP-u z alkoholem może być szkodliwe dla wątroby?

Witam, w nieświadomości wzięłam dwie tabletki apapu na ból, a po ok 6,5 godz wypiłam niecałe 3 kieliszki wina czerwonego ze znajomymi, jak bardzo to może zaszkodzić na wątrobę? Myślałam, że wypicie małej ilości alkoholu po ponad 4 godzinach od leku jest bezpieczne, a chyba tak nie jest, była to dawka jednorazowa paracetamolu. Mam teraz dzień później lekką biegunkę. Ale podejrzewam, że to jednak nie od tego, mam bowiem problemy z jelitami i to jest chyba przyczyna biegunki. Jednak się boję. Poza tym apetyt normalny.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno się łączyć paracetamolu z alkoholem, nawet dzień po piciu alkoholu nie powinno się go przyjmować - moze to znacznie obciążyć wątrobę i powodować jej uszkodzenie. Jednorazowo nie powinno to jednak wywołać trwałego zagrożenia dla pani zdrowia.