Czy mam już objawy menopauzy?

Dzień dobry. Mam nie całe 48 lat,od pewnego czasu miesiączka pojawia mi sie co dwa tygodnie. W tym miesiącu jużnawet potygodniu. Czy są to objawy menopauzy czy czegos innego?
KOBIETA, 48 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

częstsze występowanie miesiączki może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym zaburzeniami hormonalnymi, zmianami w macicy lub jajnikach, a także innymi problemami zdrowotnymi. Może to być związane z menopauzą, ale również z innymi kwestiami, takimi jak polipy, mięśniaki macicy, infekcje lub zaburzenia tarczycy.

Ważna jest szybka konsultacja z lekarzem, aby zdiagnozować przyczynę tych zmian w cyklu miesiączkowym. Będzie to wymagało przeprowadzenia odpowiednich badań i oceny stanu zdrowia. Lekarz może zlecić badania hormonalne, ultrasonografię lub inne testy, które pomogą ustalić przyczynę problemu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-czeste-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.