Czy mogę pić herbatę z pokrzywy w ciąży?

Proszę o odpowiedź czy Acard wchodzi w integrację z herbatą z pokrzywy? Jestem w pierwszym trymestrze ciąży i mam brać Acard 1 na noc A herbatę patrzę w ciągu dnia. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pokrzywa może zwiększać krzepliwość krwi, to jest niwelować działanie terapeutyczne leku Acard.

Choć prawdopodobnie jedna filiżanka naparu dziennie nie zaszkodzi i nie będzie miała większego wpływu na zażywanie leku Acard, to mimo wszystko sugerowałabym powstrzymanie się przed piciem tego zioła, zwłaszcza w okresie ciąży.

Więcej o stosowaniu ziół w okresie ciąży przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/melisa-w-ciazy-jak-stosowac-dzialanie-inne-ziola.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.