Czy mogę rozpuścić te kapsułki?

Dzień dobry, mam problem z połknięciem kapsułki dalacin C, czy moge ją rozpuścić ?, wysypać. Lekarz nie moze mi przepisać innego leku

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent leku Dalacin C nie zaleca otwierania kapsułki. W ulotce możemy znaleźć informacje, że kapsułki powinny być przepisywane osobom, które potrafią je połknąć.

Nasi specjaliści również nie zalecają takich praktyk. Lek Dalacin C należy więc przyjmować w takiej formie, w jakiej jest produkowany i zalecany do spożycia – a więc jedna kapsułka powinna zostać popita pełną szklanką wody.

Jeśli nie jest to możliwe, lekarz powinien rozważyć przepisanie leku w zawiesinie.

Charakterystyka leku Dalacin C znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/dalacin-c-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-srodki-ostroznosci-dzialania-niepozadane.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytanie umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dalacin-c-mozna-wysypywac-z-kapsulek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.