Czy przy takich wynikach jest możliwe wyleczenie nowotworów?

Witam proszę o wyjaśnienie wyników badania, jakie są ogólne rokowania według choroby i aktualnych wyników ? Czy według tych wyników jest możliwe wylecznie Nowotworu ? TK, która została wykonana w związku z Chorobą nowotworową: Nowotwór złośliwy esicy z przerzutami do wątroby i otrzewnej. Stan po chemioterapii xeliri. Stan po brachyterapii zmian w wątrobie. Chemioterapia Folfox w trakcie. Marskość wątroby. : Wykonano badanie KT klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy w warstwach 5mm w skaningu przeglądowym i w warstwach 2,5 mm po i.v. podaniu środka cieniującego w fazie tętniczej i żylnej. Miąższ płucny bez zmian naciekowych, skąpe zmiany włókniste i pojedyncza drobna bulla rozedmowa podopłucnowo w polu dolnym płuca lewego. Guzkowe zgrubienia opłucnej i niewielkie zaburzenia upowietrznienia w częściach grzbietowych płatów dolnych obu płuc. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Węzły chłonne śródpiersia i wnękowe niepowiększone. Pojedyncze węzły chłonne pachowe po str. prawej kuliste, powiększone do 11 mm. Poprzednie badanie KT jamy brzusznej i miednicy wykonano 4 miesiące temu. Wątroba powiększona w zakresie płata prawego. W płącie lewym seg. IVa/II zmiana ogniskowa ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu w fazie tętniczej wlk. 33x30 mm (progresja wlk. poprzednio 21x16 mm), zmiana uwypukla przedni zarys płata, w fazie miąższowej zmiana izodensyjna w stosunku do miąższu wątroby. Drobne zwapienie w sąsiedztwie zmiany. W fazie miąższowej dodatkowo w płącie lewym grzbietowo (seg II/IV) rozlany słabo wyodrębniający się obszar hypodensyjny wlk. ok. 65x51 mm - zaburzenia perfuzji ? meta ? W seg. VII pojawiła się słabo wyodrębniająca się zmiana hypodensyjna 19x11 mm oraz w seg. VI zmiana hypodensyjna średnicy 19 mm - nowe zmiany meta. Poszerone drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe płąta lewego - znaczna progresja w porównaniu do badania poprzedniego z obniżeniem densyjności okolicznego miąższu przy drogach żółciowych. Zaznaczone drogi żółciowe płata prawego. Poszerzone drogi żółciowe okołownękowe z widocznymi niejednorodnymi masami w świetle. Zatracie tuszczowej krezki przy przedniej ścianie jamy brzusznej po str. lewej na wysokości rozwidlenia aorty. Pęcherzyk żółćiowy cienkościenny bez uwapnionych złogów. PŻW nie poszerzony. Śledziona powiększona do 141 mm w wymiarze dwubiegunowym. Dodatkowe śledziony wlk. do 10 mm. Trzustka o budowie zrazikowej, nieposzerzona o jednorodnym wzmocnieniu kontrastowym. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Nadnercza niepowiększone bez zmian ogniskowych. Nerki prawidłowej wielkości o zachowanej strukturze korowo-rdzeniowej, bez zastoju i kamicy. Węzły chłonne zaotrzewniowe i krezkowe niepowiększone. Pęcherz moczowy słabo wypełniony, o gładkich obrysach ścian. Niewielka ilość płynu międzypętlowo w miednicy. Struktury kostne bez zmian typowych dla meta. Wodniak jądra lewego. Mężczyzna 60 lat.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.Rokowanie w takich przypadkach jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta przez interdyscyplinarne konsylium specjalistów z różnych dziedzin, w oparciu o wszystkie wyniki badań oraz stan kliniczny pacjenta.