Czy stres może być przyczyną podwyższonego pulsu?

Dzień dobry, co może oznaczać puls w spoczynku ok 100 (zawsze miałem w granicach ok 85), przy normalnym ciśnieniu. Czy może to wynikać z tego że ostatnimi dniami żyję w ciągłym napięciu? Morfologia i OB wykonane profilaktycznie 20.12.2018 wyszły prawidłowo.

Lek. Bartłomiej Grochot

Może być to jak najbardziej spowodowane stresowa sytuacja. Wszystko zależy od tego jak u Pana kształtują się wyniki pomiarów ciśnienia tętniczego krwi.