Czy takie ataki są niebezpieczne?

Witam. Mam 20 lat i od paru miesięcy mam dziwne ataki przy których czuje się jakbym umierała. Nagle robi mi się bardzo słabo, mam wrażenie że nie utrzymam się na nogach, drętwieje mi język i czuje dziwny ucisk i mrowienie w gardle (promieniujące na klatkę piersiową), ciało mi się trzęsie, czuje dziwny wszechogarniający dyskomfort oraz nie mogę oddychać. Nie są to ataki paniki - jestem wtedy spokojna. Kiedy byłam młodsza poraził mnie prąd i mogłabym śmiało porównać te objawy do tamtych z wtedy. Jest to doświadczenie na tyle silne że zdarzyło mi się zadzwonić na pogotowie, lecz przed przyjazdem pogotowia większość objawów mi przeszła - podniosło mi się tylko ciśnienie i puls ale to zwaliłabym na stres. Serce i tarczyce mam zdrowe. Wykryto tylko tachykardie zatokową i pojedyncze pobudzenia. Badania krwi również są dobre, internista powiedział że nie widzi żadnych nieprawidłowości w badaniu fizykalnym - neurolog powiedział to samo. Gdzie kierować się dalej? Czy takie ataki są przeze mnie trafnie interpretowane jako niebezpieczne?

Witam!

Przedstawiła Pani dość typowy obraz nerwicowy. Przy prawidłowych badaniach laboratoryjnych należy poważnie zastanowić się nad podłożem emocjonalnym. Proponuję wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego. Porobią swoje badania testowe, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię. Jeżeli już postawią, nawet roboczą diagnozę, to zaproponują odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Podstawowym leczeniem w zaburzeniach nerwicowych jest psychoterapia. Pomocniczo stosuje się leki przeciwlękowe, szczególnie z grup SSRI lub SNRI. Są także inne sposoby leczenia zaburzeń nerwicowych, ale zależy to od ośrodka akademickiego i wypracowanych metod. Aktualnie w związku z epidemią, mogą pojawiać się problemy z terminami przyjęć, ale zawsze są o odwodzie gabinety prywatne. Wcześniejszy uraz elektryczny także może mieć znaczenie. Powodzenia W. Łuczkowski.