Czy ten poziom b-HCG potwierdza u mnie ciążę?

Dzień dobry, mam 22 lata i od roku lecze się na endometrioze oraz zespół policystycznych jajników. Od 8 miesięcy miałam kłopoty z brakiem owulacji zatem pod okiem ginekologa stosowałam potrójna dawkę Clostillbegyt 50mg, po 3 miesiącach pojawiła się owulacja, staraliśmy się z partnerem o dziecko cały czas, jajeczka były idealne do zapłodnienia. Ostatnia miesiączka pojawiła się u mnie 7 czerwca, aktualnie spóźnia 6 dni, zrobiłam testy ciążowe które wyszły pozytywnie, następnie zrobiłam badanie z krwi Beta HCG a jego wynik wyszedł 47.90 mlU/ml. Czy to oznacza, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, to oznacza, że jest Pani w ciąży – gratulujemy!

Z uwagi na bardzo niski poziom hormonu beta-HCG jest to bardzo wczesna ciąża, ale potwierdza ją zarówno pozytywny wynik testu ciążowego z moczu, jak i badanie z laboratorium. Ogólnodostępne normy gonadotropiny kosmówkowej znaleźć można w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Za tydzień lub dwa może Pani już udać się do ginekologa, który sprawdzi, czy ciąża rozwija się prawidłowo. To ważne, aby być pod stałą kontrolą ginekologiczną, zwłaszcza, że leczy się Pani na endometriozę oraz zespół policystycznych jajników. Trzymamy kciuki!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.