Czy to wszystko oznacza, że jestem we wczesnej ciąży?

22 kwietnia miałam okres.miesiaczki mam regularne co 27 dni. 6maja wspołżylam z narzeczonym doszlo do wytrysku.okres powinnam dostać 18maja.ale nie dostałam...zrobilam 4 testy gdzie na każdym jest druga kreska bardzo blada...czy to oznacza że jest we wczesnej ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam, tak, blada kreska najczęściej oznacza wczesną ciążę – poziom hormonu beta hCG jest wówczas stosunkowo niski, zaś domowe testy ciążowe charakteryzują się małą czułością. Na rynku dostępne są testy o różnej czułości – warto to sprawdzić przed zakupem. Testy ciążowe o czułości mniejszej niż 500IU/l – mogą pokazać wynik dodatni już po 10 dniach od zapłodnienia, zaś w testach o czułości powyżej 800 IU/l – 7 dni po terminie spodziewanej miesiączki. Więcej o rodzaju i działaniu testów ciążowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy. Proszę pamiętać, że może Pani wykonać również test z krwi – w laboratorium, wykrywa gonadotropinę kosmówkową już po 7 dniach od zapłodnienia, więc jest najbardziej wiarygodnym testem. Może Pani również poczekać kilka dni i ponownie wykonać domowy test ciążowy – jeśli faktycznie jest Pani w ciąży, druga kreska powinna być wyraźna. Są oczywiście sytuacje, kiedy wynik dodatni nie świadczy o ciąży – mówimy wówczas o wyniku fałszywie dodatnim. Proszę zapoznać się z odpowiedzią na pytanie internautki, dowie się Pani, w jakich sytuacjach możemy mówić o zafałszowanym wyniku testu ciążowego: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-przyczyny-falszywie-dodatniego-wyniku-testu-ciazowego. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.