Czy wynik badania przy nerwicy jest prawidłowy?

Witam, Od 7 lat zmagam sie z nerwica spowodowana chronicznym stresem. Bralem rozne lekarstw i miewalem lepsze lub gorszd momenty. W tej chwili moge stwierdzic ze wyeiminowalem wiekszosf czynnikow stresogennych i psychicznie czuje sie calkiem stabilnie. Niemniej jednak mam zanik emocji, nic mnie nie cieszy, nie mam problemow z codziennym funkcjonieniem niemniej jednak mam wrazenie ze nic nie czuje i jestem totalnie bez emocji. I stan ten trwa niezaleznie czy przyjmuje leki czy nie - czytalem ze dzieje sie tak w przypadku anhedonii. Co wiecej, rano budze sie nienaturalnie pobudzony - czesto ok 6 rano. Stan ten trwa do ok poludnia, pozniej ok 12-15 jest tak sobie a wieczorem przychodzi zmeczenie (mam poczucie ze to problem fizyczny bo nie mam lekow, zlego nastroju, etc). I tak wyglada codzienne funkcjonowanie. Nie potrafie sie zakochac. Jestem pod opieka psychiatry - zazywam 10mg Escitalopramu oraz 75mg trittico. Ostatnio zrobilem badania i wyszlo mi ze we krwi praktycznie nie mam serotoniny (10% dolnej granicy normy - 10 µg/ L podczas gdy dolna granica normy to 117 µg/L - ubiegajac pytanie, napewno nie pomylilem jednostek - sprawdzalem kilkukrotnie bo oczom nie dowierzalem). Czy zwiekszanie dawki Escitalopramu pomoze skoro on jedynie wychwytuje serotonine a nie ja wytwarza? Czy powinienem suplementowac Tryptofan? Czy nie spowoduje to zespolu serotonowego? Chce zaczac normalnie zyc, odczuwac przyjemnosc, etc.

Witam Pana,
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia nerwicowe leczy
Pan od 7 lat.
Jak słusznie Pan zauważył, leki jedynie wychwytują serotoninę,
ale nie ja wytwarzają.
Powinien Pan też wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowo – depresyjnych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Jeżeli wieloletnie leczenie psychiatryczne nie przynosi
pożądanych efektów, należy pomyśleć o zmianie
metody leczenia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do wprowadzenia odpowiednio dopasowanej
psychoterapii w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl