Dlaczego odczuwam kwaśność w ustach?

Witam . Od kilku miesiecy nak kwaśność w ustach po cherbacie kawie słodkim.Zjem mała ilość a czuje sie bardzo pełna. Odbijanie.Wzdęcia bóle brzucha pod mostkiem lub nad pępkiem tak jakby kucie . Brak apetytu. Od dwuch tygodni biore lansoprezole 30mg raz dziennie. I tak sie zastanawiam kiedy te objawy kwaśności i itp. Miną. Dziękuje
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

dolegliwości takie jak kwaśny posmak w ustach, bóle brzucha, nasilające się po jedzeniu, i odbijanie są charakterystyczne dla refluksu żołądkowo-przełykowego, stanów zapalnych żołądka oraz dwunastnicy. By te objawy ustąpiły koniecznie jest leczenie – niekiedy długie i żmudne, wymagające nie tylko zastosowania farmakoterapii, ale także odpowiedniej diety. O refluksie traktuje ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/objawy-refluksu.

Lansoprazole to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej – ma na celu hamowanie wydzielania kwasu żołądkowego i w ten sposób minimalizowanie skutków jego działania w przełyku czy w jamie ustnej, gdzie powoduje zgagę oraz uszkodzenia błony śluzowej. By wzmocnić jego skuteczność, należy pamiętać o zażywaniu leku na 30 minut przed posiłkiem, ponieważ pokarm zmniejsza wchłanianie Lansoprazole nawet o 50%. Ponadto proszę trzymać się diety. Pod tymi adresami znajdzie Pani wskazówki odnośnie żywienia: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-leczyc-refluks oraz tutaj: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-refluksowej.

Ponieważ nie napisała Pani o diagnostyce, to warto wspomnieć, że przy dolegliwościach żołądkowych tego typu należy zasięgnąć rady gastroenterologa oraz wykonać gastroskopię, która potwierdzi bądź wykluczy chorobę i pozwoli na określenie jej przyczyny (np. bakterie H. Pylori). Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty