Dwie tabletki w jednym dniu

Witam! Przyjmuję tabletki jednofazowe. Wczoraj, przez przypadek, przyjęłam dwie. Tabletki biorę rano o 9 . Była to 15 tabletka. Wstałam, połknęłam i chyba wzięłam nie z tej strony blistra, czyli ostania, 21. Ok. godz. 17 zajrzałam do blistra i zobaczyłam, że nie wzięłam tabletki z niedzieli. I wzięłam jeszcze jedną. Po przemyśleniu sprawy wyszło na to, ze wczoraj wzięłam dwie tabletki. Teraz biorę normalne tabletki. Tylko że zabraknie mi jednej. Wezmę tylko 20. Czytałam, że mam wziąć 20, zrobić przerwę 7 dni. Czy tak? Czy jestem zabezpieczona podczas tej przerwy? Czy lepiej zacząć nowy blister? Wtedy wezmę jeszcze 21. Czyli 20 z tego blistra i 21 z nowego i dopiero wtedy zrobić przerwę? Z góry dziękuję za odpowiedź. I życzę Wesołych Świąt! Pozdrawiam, Marzena

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak naprawdę oba sposoby nie są złym rozwiązaniem. Może Pani wziąć te 20 tabletek i zrobić 7 dni przerwy albo wziąć 20 tabletek i od razu rozpocząć nowe opakowanie, bez przerwy (to drugie rozwiązanie da większą pewność skutecznej antykoncepcji).

Pozdrawiam! Również życzę Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!