Ile globulek mam przyjąć?

Witam doktor przepisał mi lek macmiror 500 complex 12 globulek ile mam ich przyjąć

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku antygrzybiczego leku w postaci globulek Macmiror Complex dawkowanie ustalane jest indywidualnie w oparciu o zebrany wywiad oraz badanie. Jest to lek o szerokim spektrum działania stosowany w zakażeniach grzybiczych pochwy i sromu oraz dróg moczowych wywołanych przez Candida albicans, rzęsistka pochwowego, ale też niektóre bakterie. Najczęściej przy chorobach dróg moczowych jest to 7-14 dni (jedna globulka wieczorem, raz na dobę), zakażenia pochwy i sromu – 7 dni (ten sam schemat), lamblioza jelitowa – 10 dni. Gdy objawy są nasilone, cykl można wydłużyć lub powtórzyć kurację.

Zatem nie sposób odpowiedzieć na Pani pytanie jednoznacznie. Sugeruję zwrócenie się do lekarza lub skonsultowanie z przychodnią POZ. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej o leku dowie się Pani z tego artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/macmiror-complex-wskazania-i-wlasciwosci-stosowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.