Jakie jest ryzyko wad rozwojowych dziecka w przypadku ospy w 8. tygodniu ciąży?

Ospa 8 tygodniu ciąży , jakie jest ryzyko wad rozwojowych dziecka? W dzieciństwie miałam już ospę. Po raz drugi zaraziłam się od dziecka. Czy zwiększa ryzyko wad rozwojowych dziecka?

Lek. Wojciech Zygmunt

Niestety, ryzyko się zwiększa. Polecam pilnie skonsultować się z ginekologiem, w celu wykonania USG oraz przeprowadzenia szerszego wywiadu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.