Makijaż permanentny podczas karmienia piersią

Witam Karmię piersią a chciała bym zrobić sobie makijaż permanentny brwi, zastanawiam się czy to nie zaszkodzi małej. Czytałam różne opinie, rozmawiałam z panią od laktacji i mówiła że nie ma przeciw wskazań do tego typu makijażu. Ale sama już niewiem. Mała skonczyła 6 miesięcy karmię ją maks 4 razy dziennie. Pomyslałam ze w ten dzień nakarmię rano i w południe a potem już nie będę karmić. Dopiero następnego dnia. Proszę o opinie czy któraś z was robiła makijaż podczas karmienia piersią???

Witam serdecznie,
przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego na pewno jest ciąża. Natomiast jeśli ma Pani wątpliwości co do wykonania zabiegu w okresie karmienia, lepiej się wstrzymać. Będzie Pani spokojniejsza.

Pozdrawiam,
ES

Skóra przed zabiegiem jest znieczulana np maścią EMLA .Stosowanie tego preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone jedynie na zlecenie lekarza, gdy lekarz uzna to za konieczne.
Lidokaina i prylokaina ( substancje aktywne )przenikają do mleka kobiety karmiącej,dlatego warto poczekać z zabiegiem

Dzień dobry, wymianie makijażu permanentnego nie będzie przeciwwskazaniem jeśli zdecyduje się Pani na zabieg bez znieczulenia, bo to o nie właśnie tutaj chodzi. Składniki przenikają do mleka co może być szkodliwe dla dziecka.
Pozdrawiam serdecznie