Niski poziom neutrofilów w wyniku badania krwi u dwumiesięcznego dziecka

Witam! Mam pytanie moja córka ma dwa miesiące i ma niski poziom neutrofilów 5,9 a norma jest od 30-50 natomiast limfocyty ma 81 a norma jest do 61. Córce przekazałam przeciwciała cytomegalii spadają a poza tym miała problem z tarczycą przyjmuje eutyrox 0,25 teraz jest troszkę nadziębiona lekki katarek i zachrypnięty głos a zaznaczę że wcześniej neutrofile miała w wysokości 18,4. Co to oznacza że może być neutropenia wrodzona czy to chwilowe obniżenie za trzy miesiące powtarzamy wyniki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to spowodowane pierwszym skrzyżowaniem układu białokrwinkowego gdzie zwiększa się liczba limfocytów a zmniejsz neutrocytów. Około 5-6 roku życia stan ten się ponownie odwraca i jest tak jak u dorosłych. Normy laboratoryjne tego nie uwzględniają.