Obniżony poziom LYM i MPV w wyniku morfologii u 10-latki

Witam serdecznie. Odebrałem dziś wyniki morfologii mojej córki 10 lat. Dwa wyniki nie mieszczą się w normie: LYM% 29/norma 42-85/ oraz MPV 4,6 /norma 6,5-11/. Bardzo proszę o informację co oznaczają wyniki i czy powinienem się martić. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie ocenić wybiórcze wyniki. Proszę bowiem pamiętać, że poziom limfocytów powinno się oceniać w oparciu o pełny rozmaz. Istotne są także wartości bezwzględne. MPV powinno być zaś oceniane przede wszystkim w oparciu o ilość płytek. Pełny wynik morfologii proszę zatem skonsultować z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.