Poronienie w 9 tygodniu ciąży a starania o kolejne dziecko

Witam. W grudniu 2014 roku poronilam w 9 tygodniu Ciąży. W tym miesiące chcieliśmy z mężem zacząć starać się o kolejne dziecko dlatego zrobiłam podstawowe badania. Wszystko jest w porządku tylko erytrocyty są ponad normę (5.3. Czy to może świadczyć o problemach z nerkami?? W ciąży miałam takie same wyniki ererytrocytow. Czy to mogło być przyczyną poronienia? Dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nadkrwistość może wynikać z nadmiaru produkowanego EPO przez nerki i zwiększa gęstość i krzepliwość krwi, przez co może dojść do poronienia.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie. A czy robiła Pani badanie ogólne moczu? Proponuje udać się do ginekologa. choć Sądzę że mogą się Państwo starać o dziecko.