Powiększony przedsionek u 74-letniej osoby

Osoba w wieku 74 l.Istotne powiększony lewy przedsionek.Graniczna wielkość obu jam serca.Pogrubiały przypodstawny segment przegrody, grubość pozostałych ścianwnormie .Hipokineza/akineza segmentu koniuszkowego i koniuszkowego segmentu ściany bocznej . Zwłókniałe płatki zastawy mitralnej ,istotne wypadanie tylnego płatka zastawki militarnej .Duża niedomykalność mitralna - ekscentryczny przebieg fali zwrotnej Zwapniałe płatki zastawki aortalnej .większa niż mała niedomykalności aortalna RVSP35mmHg

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.