Przyczyny powstania podwyższonych płytek krwi

Witam mam 31 lat jestem mężczyzną zrobiłem sobie morfologię i lipidogram mam podwyższone Anizocytoza krwinek czerwonych14,8%[11,5-14,5],Anizocytoza płytek krwi 20,8[12,0-19,0],trójglicerydy 2,60 mmol/l[<1,7],cholesterol 5,55 mmol/l[3,00-5,00],HDL%-15,LDL 3,53 mmol/l, wskaznik aterogenny 5,6 [2,0-4,0].Chciałem prośić o pomoc w interpretacji wyników,od czego podwyższone płytki krwi i czy lipidogram jest w normie czy muzę iść do lekarza.Dodam że jestem ciągle zmęczony i szybko się męczę.

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim lipidogram jest niezbyt. proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie leczenie