Rozwarcie na 2 centymetry w 31 tygodniu ciąży

Na ostatniej wizycie u ginekologa, dowiedziałam się, że mam rozwarcie zewnętrzne na 2cm i bardzo miękka szyjke. Mam sie stawic za tydzien na kontrole. Jestem w 31 tygodniu ciąży, czy te objawy mogą mieć wpływ na moją dalszą ciążę? Czy to zagrozenie przedwczesnym porodem?

Małgorzata Panek

Przedwczesne rozwieranie się szyjki macicy stanowi czynnik ryzyka porodu przedwczesnego oraz zakażenia. Może okazać się konieczne założenie pessaru.
Proszę zgłaszać się na regularne kontrole u ginekologa.
Pozdrawiam