Skracanie szyjki macicy w 18 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 18 tyg ciazy. Bylam u ginekologa, ktory nie stwierdził skracania sie szyjki macicy. Biore nospe, magnez i luteine dopochwowo. Odczuwam twardnienie brzucha ale w roznych miejscach, nie twardnieje mi caly brzuch. Czy to skurcze macicy? Duzo leze i biore leki. Kontrole mam za tydzien.

Magdalena StusiĹska

Raczej nie są to skurcze macicy- proszę spokojnie leżeć i odpoczywać i stosować się do zaleceń lekarza.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie określiła Pani jakie ma Pani dolegliwości. Ból brzucha jeżeli to jest problemem to może w czasie ciąży mieć wiele przyczyn i zalecałbym spokój oraz regularne wizyte u ginekologa gdyby objawy się nasilały. Pozdrawiam