Skuteczność działania plastrów Evra

Witam, stosuję plastry Evra. Moim dniem zmiany plastra jest poniedziałek, dzisiaj jest niedziela i jest to 3 tydzień. Gdy opierałam się o ramię, zauważyłam, że plaster odkleił się cały, zaraz przetarłam miejsce i nakleiłam go ponownie. czy jego działanie będzie skuteczne? i czy dzień zmiany plastra powinien zostać poniedziałek, a co za tym idzie czy powinnam zrobić normalną przerwe od poniedziałku 7 dniową?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli plaster odkleił się tylko na chwilę to ochrona przed ciążą jest zachowana. Proszę kontynuować stosowanie plastrów zgodnie z harmonogramem.