Stałe odczuwanie głodu, mimo braku apetytu

Od jakiegoś czasu stale odczuwam głód, mimo braku apetytu. Po posiłku jestem wciąż głodna i muszę udać się do toalety (biegunka). Jestem też senna, brakuje mi energii. Miałam zrobione podstawowe badania morfologiczne krwi w poniedziałek. Wszystko jest w normie. Myślałam, że to niedobór żelaza, ale hemoglobinę mam w porządku. Boję się, że to cukrzyca bądź niedobór białka (jestem wegetarianką). Jutro mam wizytę u gastrologa i po prostu nie mogę się uspokoić. Czy to cukrzyca?

Witam,

jeśli robiła Pani badanie cukru i wyszło OK to nie ma podstaw myśleć, że jest to cukrzyca. Być może są to inne niedobory pokarmowe. Ostatecznie zadecyduje o tym lekarz. Jeśli ten nic nie stwierdzi może Pani zrobić badania w kierunku opóźnionych reakcji nietolerancji pokarmowych. Być może jakiś pokarm wywołuje u Pani przewlekły stan zapalny o niskim natężeniu.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska