Stosunek seksualny i pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam! Biorę tabletki Vibin mini. Kilka dni temu o zwykłej porze brania tabletki okazało się, że nie ma jej w blistrze (tabletka 18 czyli z 3 rzędu). Nie pamiętałam czy ją wzięłam czy gdzieś się zapodziała. Po przeczytaniu ulotki zdecydowałam się na drugą opcję tam proponowaną w razie ominięcia tabletki z 3 rzędu t.j. przeszłam dna następnego do tabletek placebo. Wzięłam już dwie, ale nadal martwię czy nie ma aby ryzyka zajścia w ciążę? Stosunek odbył się na kilka dni przed pominięciem tabletki.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W przypadku pominięcia tabletki w 18 dniu ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Pozdrawiam!