Strach przed kolonoskopią a krew w kale i bóle brzucha

Ból brzucha po lewej stronie, nawracające problemy jelitowe, morfologia prawidłowa i mocz.Natomiast podwyższone ob i krew w kale wynik dodatni.Stress. Mam skierowanie na kolonoskopie, ale nie wiem czy to badanie zrobić boję się ? Jakie znieczulenie ,żeby nie czuć bólu? Co może się stać jeśli nie zrobię tego badania? Czy kolonoskopia może uszkodzić jelito? Proszę o informacje

Sądzę, że powinna Pani zdecydować się na badanie. Kolnoskopie powinno wykonywać się w znieczuleniu dożylnym ( analgosedacji ), ale nie wszyscy lekarze i szpitale to robią, proszę na to zwrócić uwagę. Jednym z powikłań kolonoskopii może być perforacja jelita, częstość wystepowania tego powikłania zależy od osobistego doświadczenia wykonującego badanie lekarza, im większe doświadczenie tym mniej powikłań. W materiale zespołu w którym pracuję od 20 lat perforacje występują poniżej 0,2%.