Test z metaklopramidem a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne to mogę zrobić test z metaklopramidem. Ponieważ wyszła mi podwójnie podwyższona prolaktyna w badaniu krwi i lekarz go zlecił a inny natomiast kazał je odstawić zanim go wykonam. Dlatego właśnie nie wiem co robić i proszę o opinie. Czy tabletki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ na wynik testu? Pozdrawiam Natalia

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Proponuję skontaktować się z lekarzem czy miał na myśli skutek zmniejszenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych czy jakiś inny wpływ.