Torbiele w piersiach - czy to coś poważnego?

Witam, Mam 50 lat. Jakiś czas temu wykryto u mnie torbiele w piersiach - chodzę na badania kontrolne, mammografia wyszła dobrze, ale USG piersi wykazało, że torbiele się powiększyły i jest dużo torbieli mniejszych. Czy to coś poważnego? Czemu się nie wchłaniają? Czy można to jakoś leczyć?
50 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Sytuacja w której stwierdza się liczne torbiele w piersiach może sugerować zwyrodnienie włoknisto-torbielowate gruczołu sutkowego. Jest to zmiana łagodna, nazywana często mastopatią.
Opisany stan wymaga podjęcia dokładnej diagnostyki w celu określenia stopnia mastopatii, a także wykluczenia innej przyczyny torbieli. Mastopatia może być leczona farmakologicznie lub zabiegowo. W przypadku stopnia I i II możliwe jest stosowanie preparatów hormonalnych w celu zmniejszenia zmian a w stopniu III może być konieczne usunięcie zmian, gdyż mastopatia zwiększa ryzyko rozwoju raka piersi.
Proponuję skonsultować problem z lekarzem prowadzącym.

Redakcja abcZdrowie.pl