Wykonywanie badania anty-HBc total

Witam serdecznie. Jesli moj wynik przeciwcial anty HBs wynosi >1000 IU/I to musze jeszcze zrobić dodatkowo anty HBc total? czy jestem w 100% odporna na wirusa? Moj chlopak niestety jest nosicielem wirusa ,wiec od razu zrobilam badania na przeciwciała. -tak bylam szczepiona na zoltaczke.Dziekuje za pomoc! pozdrawiam
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, sam wynik antyHBS wskazuje na obecność przeciwciał przeciwwirusowych powstałych bądź w wyniku szczepienia bądź kontaktu z wirusem. Podała Pani zbyt mało danych klinicznych, by dokonać pełnej interpretacji, np. czy istniała ekspozycja na wirusa. Pełnej interpretacji powinien dokonać lekarz chorób zakaźnych po zebraniu pełnego wywiadu.