Wyniki badań przeciwko ospie w 25. tygodniu ciąży

Czy jestem odprona?Wyniki badania:Ospa (Varicella zoster virus) IgG Przeciwciała przeciw wirusowi ospy w kl. IgG 8,9 ratio (co to oznacza?) Ospa (Varicella zoster virus) IgM Przeciwciała przeciw wirusowi ospy w kl. IgM ujemny INTERPRETACJA WYNIKU: <0.8 - wynik ujemny 0.8 - 1.2 - wynik graniczny >1.2 - wynik dodatni Co oznacza termin ratio przy wyniku w klasie igg oraz czy mam powód do niepokoju?Jestem w ciąży,25 tydzien

Lek. Tomasz Budlewski

Wyglada na wynik graniczny. Proszę koniecznie udać sie do lekarza zlecajcego powyzsze badanie. Wynik nie wskazuje świeżego zakażenia które jest najbardziej niebezpieczne.